Wideofilmowanie na kilka kamer

W dzisiejszej dobie, oprócz możliwości rejestracji materiałów w jakości HD na jedną kamerę, mamy możliwość skorzystania z oferty u niektórych wideofilmowców i skorzystania z realizacji wielokamerowej. Jako, że przyszłe Pary Młode wiedza już czego chcą, bo podpatrzyli filmy na youtube, czy byli osobiście na weselu znajomych i widzieli pracę na kilka kamer, dzięki temu mają materiały porównawcze jak wygląda film weselny zrealizowany w obu tych wariantach.

Czym różnią się takie usługi i na co się zdecydować? Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze kamerzysty na wesele na pewno są pieniądze. Ze względu na to, iż wynajęcie drugiego operatora i zaangażowanie większej ilości sprzętu rzecz jasna kosztuje. Ceny w zależności od regionu wahają się w granicach od 400 nawet do 1000 złotych za obecność drugiego operatora na całym weselu. Niektóre firmy umożliwiają wynajęcie drugiego operatora na samą ceremonie w kościele, jednak z punktu ekonomicznego jest to dla przyszłych małżonków nieopłacalne. Natomiast co do różnic w filmie weselnym- jakość materiału jest dużo lepsza i nie chodzi tutaj o jakość obrazu, tylko dobór kadrów i ujęć. Ceremonia ślubu i wesela to reportaż, wszystko dzieje się we własnym czasie i nie możemy zorganizować dubla w kościele, czy poprosić Parę Młodą, aby zatańczyła jeszcze raz swój pierwszy taniec J W przypadku dwóch operatorów uzyskane materiały są bardzo stabilne i lepiej zaplanowane, a w przypadku złego skadrowania u jednego operatora zawsze jest możliwość użycia materiału z drugiej kamery, w której to ujęcie mogło wypaść dobrze. Co ważne materiał zrealizowany jest w różnych planach, dzięki temu kadry często się zmieniają i z tego powodu taki materiał na film weselny jest o wiele bardziej atrakcyjny wizualnie. Jeżeli macie trochę większy budżet możecie poważnie zastanowić się nad takim rozwiązaniem

W przypadku realizacji na jedna kamerę zyskujemy na pewno gotówkę w portfelu. Materiał z jednej kamery jest również dobrym pomysłem, bo jest lepszy aniżeli w ogóle go nie mieć. Będzie różnił się ujęciami- będą bardziej statyczne i w niektórych ujęciach będzie po prostu widoczny ruch kamerzysty ze względu na jego przemieszczanie się w czasie reportażu. Przy współpracy z jednym kamerzystą ważne jest, aby przed całą ceremonią dobrze się umówić z naszym kamerzystą na wesele, a w zasadzie to on powinien wykazać się profesjonalizmem i powiedzieć jakie elementy są ważne przy współpracy jedna kamera, a Para Młoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *