Srebrna łyżeczka prezentem na chrzest

Z dużą doza prawdopodobieństwa, prędzej czy później będziemy albo poproszeni o zostanie rodzicem chrzestnym, albo po prostu będziemy musieli komuś podarować porządny prezent z okazji chrztu świętego. Najlepiej dla nas będzie, jeśli to sami rodzice poinformują, czego od nas oczekują. Nie zawsze jednak mamy ten komfort i wtedy jesteśmy na dobrą sprawę pozostawieni sami sobie jeśli idzie o wybór odpowiedniego prezentu. A im bliższa nam osoba, tym godniejszy musi to być podarunek. Co zatem będzie dobrym wyborem?
Coś, co posiada jakąś tradycję. Niestety – w Polsce nie ma żadnego prezentu o wystarczającej tradycji, aby był pewnym wyborem. Owszem, niektóre regiony posiadają pewne tradycje w tej kwestii, jednak na ogół nie są to podarunki które są, z braku lepszego słowa – szczególnie modne. Co zatem będzie odpowiednim podarunkiem? Czy jest coś uniwersalnego? Jest. Jednym z takich podarunków jest bez wątpienia srebrna łyżeczka na chrzest. Prezent ten posiada co najmniej kilkusetletnią tradycję w całej Europie i obu Amerykach, czyli jak widać – jest to podarunek dość uniwersalny. Na naszych ziemiach popularnością zaczął cieszyć  się stosunkowo niedawno. Popularne są rzecz jasna modele grawerowane – najczęściej wyszczególniona jest godzina narodzin oraz imię. Kunsztem, co ciekawe – przerastają znaczną większość swoich historycznych pierwowzorów.  Wedle życzenia klienta, dostępne są proste jak i bardziej wyszukane modele. Łyżeczka taka, może być idealnym bodźcem do skompletowania całej srebrnej zastawy – czyni się tak często na Zachodzie, gdzie po srebrnej łyżeczce na chrzest, wręcza się kolejne sztućce ze srebra, rok w rok, w urodziny. Gdzieś po studiach, osoba obdarowywana może się pochwalić kompletem srebrnych sztućców o niemałej wartości – zarówno sentymentalnej jak i finansowej. Jest to świetna alternatywa dla popularnego ostatnimi czasy, markowego wina. Owszem, wino takie zyska z czasem na wartości, jednak nie każda rodzina będzie zadowolona, jeśli ich ledwo co narodzone dziecko, dostanie jako swój pierwszy, poważny prezent – butelkę alkoholu. Nawet tak wyszukanego. Po za tym – nie czarujmy się, nie ma pewności, że wino przetrwa próbę czasu. A srebro, podobnie jak diamenty – jest wieczne.

  1. Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się z mężem co możemy kupić na chrzest naszej siostrzenicy.Szukając ciekawych pomysłów trafiliśmy na waszą stronę. Jeśli chodzi o srebrną łyżeczkę uważam, że to świetny pomysł na prezent. Będzie to na pewno ciekawa pamiątka, srebro zadba o to aby łyżeczka zachowała swój piękny wygląd. Odpowiedni grawer nie pozwoli zapomnieć od kogo taki prezent został podarowany. Dziękujemy za pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *