Nowy Photoshop CC 2014

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTZUbTe-4pznoVVbUxUOkWg2n8dsGqnqJxCqQnw_10Qh2c-9I9wJw

Photoshop CC 2014 to nowy program, który instaluje się obok dotychczasowego.

W nowej wersji programu, Adobe wprowadza nowe narzędzia. Pierwsze z nich to  Focus Masks, które służy do selekcjonowania ostrych obszarów  na fotografii. Następne to Path Blur umożliwiające dodawanie do obrazów różnych miejscowych efektów rozmycia o dowolnym kierunku i kształcie. A to za pomocą ścieżki, której, poprzez wyginanie, możemy nadać dowolny kształt. Dzięki temu możemy dodać do fotografii zdecydowanie bardziej naturalny efekt poruszenia niż wcześniej.  Kolejne to Spin Blur służy do tworzenia promienistych rozmyć. Photoshop w menu Filtr, Romycie udostępnia narzędzie o nazwie Rozmycie promieniste, ale jest ono zdecydowanie mniej wygodne w działaniu niż nowo wprowadzona funkcja. Za pomocą Rozmycia obrotowego możemy błyskawicznie nałożyć na wybrany obszar zdjęcia (np. koła od samochodu) efekt poruszenia i wygodnie go dostosować.

W nowej odsłonie Photoshopa udoskonalono również narzędzia, działające w oparciu o technologię uwzględniania zawartości, a więc Wypełnienie, Łatkę oraz Przesuwanie z uwzględnieniem zawartości. We wszystkich trzech przypadkach pojawiła się opcja adaptacji koloru, dzięki której narzędzie lepiej sobie poradzi np. gdy retuszujemy obszary z tonalnymi przejściami.

Adobe w Photoshopie wprowadziło również ulepszenia związane z obiektami inteligentnymi i kompozycjami warstw, udoskonalono inteligentne linie pomocnicze, poprawiono współpracę z czcionkami, otrzymaliśmy również więcej możliwości obsługi grafiki 3D. Poprawiono również wydajność poprzez rozszerzenie obsługi mechanizmu graficznego Mercury.

Miłą informacją, jest wiadomość, że przeciągana przez kilka miesięcy promocja cenowa Photoshopa zostaje na stałe (z drobną poprawką)! Za 12,29 euro miesięcznie będziemy mogli bez ograniczeń korzystać z najnowszego Photoshopa i Lightrooma oraz towarzyszących im wersji na tablety i smartfony oraz www.

Adobe zaprezentowało też dwie nowe aplikacje mobile. Pierwszy z nich Lightroom działający do niedawana tylko na tablety, teraz możemy go używać na smartfonie. Drugą aplikacją jest Photoshop Mix. Możemy w niej stosować warstwy i mieszania obrazów, daję możliwość stosowania filtrów edycyjnych. Możemy też skorzystać z funkcji zapisu plików do PSD dla dalszej edycji na innym urządzeniu.

Niestety, aplikacje te działają tylko z systemami iOS. Może niedługo pojawią sie wersje na Androida czy Windows Phone. Programy są darmowe ale korzystanie z nich wymaga założenia konta w chmurze Adobe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *