Fotograf ślubny

Wybór fotografa, który uwieczni na zdjęciach cudowny dzień Waszego ślubu nie jest łatwym zadaniem. Powinniście wiedzieć, że jest to jedna z ważniejszych decyzji podczas planowania wesela. Zapewne w tej chwili zastanawiacie się co my wypisujemy…ale za kilka lat pozostanie Wam jako pamiątka „tylko” album ze zdjęciami ślubnymi i nakręcony przez kamerzystę film na DVD.

Większość par dopiero po weselu zdaje sobie sprawę jak ważną pamiątką są właśnie zdjęcia ślubne. Pamiętajcie również, że to właśnie zdjęcia i film będziecie prezentować podczas tourne poślubnego do rodziny i gości. Oglądanie zdjęć ślubnych ma sprawiać przyjemność. Tylko prawdziwe i naturalne ujęcia, niewymuszone pozy oddadzą właściwie magię tamtych chwil. Takimi właśnie cechami charakteryzuje się profesjonalna fotografia ślubna.

Poniżej zamieszczamy zbiór porad i informacji, które powinny wspomóc Was w wyborze właściwego fotografa na wesele.

Postarajcie się znaleźć jak najwięcej informacji o danym fotografie. Skorzystajcie z naszej wyszukiwarki i innych źródeł. Jeśli dany fotograf posiada własną stronę WWW, zapoznajcie się z nią z głównym nastawieniem na ocenę dotychczasowych prac. W ten sposób szybko sprawdzicie kreatywność, pomysłowość i styl fotografa. Możecie poprosić także o kontakt do kilku osób, które korzystały z jego usług i zapytać o opinię. Prawdopodobnie fotograf ślubny poda Wam kontakt do osób zadowolonych, dlatego warto zadać podchwytliwe pytania 🙂

Album ślubny
Kiedy już wybierzecie kilka galerii, które przykuły Waszą uwagę, pora na kolejny krok czyli kontakt z fotografem. Jeśli jest to możliwe, postarajcie się spotkać z fotografem osobiście. Podczas wizyty powinien przedstawić Wam swoja ofertę (zwykle zróżnicowaną) i pomysły na Wasze zdjęcia ślubne. Coraz częściej pojawiają się opcje przygotowania reportażu ślubnego cieszące się dość dużym zainteresowaniem. Warto, aby na tych fotografiach znajdowały się zdjęcia młodych par z rodziną, różnego rodzaju detale i ulotne, bardzo emocjonalne chwile. Zalecane jest, aby na fotografiach z reportażu pojawiły się dzieci. Obecność dzieci na weselu dodaje uroku i wzmacnia pozytywny odbiór zdjęć. Idealne zdjęcia ślubne powinny mieć swoją duszę.

Nieodłącznym elementem przy wyborze fotografa jest ustalenie ceny za jego usługi. Koszty w zależności od fotografa i oferty mogą się znacznie różnić. Dopytajcie o wszelkie szczegóły ze zwróceniem bacznej uwagi na:

– jak długo będzie fotografowana zabawa weselna (standardowo do oczepin lub ok. 1-2 w nocy),
-jaki jest rozmiar i ilość wywoływanych zdjęć,
-jak duży macie wybór rodzajów albumów,
-czy plener odbywa się w dniu ślubu czy w inny terminie (jaki czas fotograf planuje na niego przeznaczyć),
-czy fotograf ślubny może dostosować się do Waszego stylu (np. gdy nie jesteście fotogeniczni).

Wybór fotografa
Proponujemy skorzystanie z usług fotografa, którego specjalizacją jest fotografia ślubna lub reportażowa. Fotografia reportażowa polega na tym, że fotograf przebywa z Wami cały dzień i praktycznie nie ingeruje w przebieg uroczystości. Reportaż może zacząć się z samego rana, np. przy wizycie kosmetyczki czy fryzjera.

Niektóre Pary Młode życzą sobie aby sesja fotograficzna odbyła się w studio. Sesja taka trwa około dwóch godzin, a jej dokładny czas realizacji uzależniony jest od ilości póz zarezerwowanych przez nowożeńców. Jeżeli jesteście zainteresowani sesją studyjną dowiedzcie się czy Wasz fotograf ślubny może ją dla Was zorganizować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *