CES 2014: Nagrywanie filmów pod wodą.

Jeśli jesteś pasjonatem nurkowania i zawsze marzyłeś że nagrasz wszystko co widzisz pod wodą. To teraz jest to możliwe bez specjalistycznego sprzętu i za niewielką kasę.

Hydra

Na targach CES 2014 firma Liquid Image zaprezentowała nowy ich produkt, którym jest Hydra. Jest to maska do nurkowania wyposażona w kamerę wideo.
Na stoisku tej firmy przedstawiono dwa różne modele, różniące się tylko jakością nagrywania filmów. Pierwszy z nich posiadał kamerę 12 megapikselową i rozdzielczość FullHD i możliwość nagrywania z prędkością 60 klatek na sekundę. Natomiast drugi był zaopatrzony w 5 megapikselową kamerę, która umożliwiała rejestrowanie obrazu w 720p.
Inżynierowie tak ją zaprojektowali, aby obsługiwanie jej było wręcz intuicyjne oraz żeby nie było problemów z operowaniem nią w rękawicach. Kolejną zaletą urządzenia jest, że wewnątrz maski jest podświetlenie LED, które kolorem diod pokazuje użytkownikowi sprzętu w jakim trybie pracy jest urządzenie, czy jest w trybie wykonywania zdjęć, czy też nagrywania filmów. Gdy filmujemy bardzo głęboko możemy do maski zainstalować dodatkową lampę, aby na zdjęciu bądź filmie było coś widać.

Hydre można już kupić, tańszy model kosztuje 119,99 USD, natomiast za droższy z możliwością nagrywania filmów w FullHD, będzie trzeba zapłacić aż 349,99 USD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *